تبلیغات
مرجع تخصصی بازی
فقط بازی

پیام مدیر

هر چی از دنیای گیم بخوای اینجاست!

نویسندگان

مطلب143

اکتیویژن از همکاری با Oliver North دفاع کرد

نویسنده : ehsan golnabi - در : سه شنبه 9 خرداد 1391

-

کمپانی اکتیویژن از تصمیم خود مبنی بر استخدام Oliver North (افسر سابق نیروی دریایی، از تحلیل گران شبکه ی فاکس نیوز، مورخ جنگ های نظامی و …) به عنوان مشاور نظامی بازی Black Ops 2 دفاع کرد و اعلام کرد حضور او کمک بزرگی به معتبر و موثق شدن بازی می کند.

 Oliver North به خاطر حضورش در جریان ایران-کنترا، رسوایی ای که محبوبیت Reagan (رئیس جمهور آمریکا در دهه ی ۸۰) را زیر سوال برد، در بین جوامع بدنام شد. Oliver North متهم به فروش غیر قانونی اسلحه به ایران در ازای همکاری در آزاد سازی گروگان های آمریکایی از لبنان بود. پول حاصل از فروش این اسلحه ها هم به شورشی های آمریکای جنوبی به نام «کنترا» داده می شد. کنترا ها کسانی بودند که سعی در انجام کودتا بر ضد حکومت سوشیالیست نیکاراگوئه داشتند.

این در حالی است که دولت آمریکا برای آن ها تبلیغات می کرد و آن ها را جنگنجو های آزادی خواه می نامید و از مردم خود می خواست تا به آن ها کمک مالی کنند اما بسیاری از مردم آن ها را به عنوان تروریست های وحشی که اقدام به قاچاق مواد مخدر و سایر جرایم سازماندهی شده می کردند، دیده بودند.

پس از افشا شدن این حادثه و نرسیدن یکی از کشتی های حامل اسلحه به نیکاراگوئه، North همه ی اسناد مربوطه را از بین برد. او در ابتدا برای این کارش به عنوان یک تبه کار محکوم شد اما بعد ها با توافقی برای مصونیت وی، از همه ی اتهامات وارد شده تبرعه شد. او هنوز هم مردی جنجال بر انگیز در تاریخ معاصر آمریکا به شمار می آید و خیلی ها پس از شنیدن این که اکتیویژن می خواهد از او در تبلیغات Black Ops 2 استفاده کند، بهت زده شدند.

نشریه ی ژاپنی فامیتسو در مصاحبه ای از اکتیویژن دلیل اتخاذ این تصمیم را پرسیدند که Mark Lamia از اعضای ارشد این کمپانی در جواب گفت:

“ما وقتی می خواهیم داستانی را در یک بازی تعریف کنیم، در مورد آن داستان تحقیقاتی انجام می دهیم و سعی می کنیم با افراد مطلع و کارشناس در خصوص آن موضوع صحبت کنیم.”

“بخشی از این تحقیقات شامل خواندن مستندات، دیدن فیلم ها و … می شود. ما حتی می توانیم خودمان را در آن حوادث تصور کنیم اما مشروط بر این که با افرادی که خودشان در آن جریان ها و حوادث حضور داشتند صحبت کنیم، کسانی مثل Hank Keirsey (مشاور نظامی). وقتی دارید در خصوص حوادثی از دهه ی ۸۰ صحبت می کنید، وقتی دارید درباره ی درگیری های آن زمان تحقیق می کنید و … در تمام این رخداد ها و حوادث احتمالاً و مشخصاً، مشهور ترین شخص مطلع از آن ها خود ایشان است.”

“این ها با توجه به دیدگاه ما در خصوص تولید بازی باعث شد تا مدت زمانی را صرف صحبت کردن با او بکنیم. یکی از کار هایی که ما می کنیم به تصویر کشیدن این حوادث تاریخی در Black Ops است. این خودش یک مهر تایید مستند بر حوادثی است که در Black Ops به شما نشان می دهیم و به نظرم با این کار شما را جذب می کنیم.”

“ما شما را در جایی قرار می دهیم که همه چیز سر جایش است و شما جزئی از تاریخ هستید. ما سعی کردیم که شما را در چارچوب دهه ی ۸۰ قرار دهیم. شما می دانید، ما قرار نیست مقام کسی را بالا ببریم (و به عنوان یک شخصیت بزرگ معرفی کنیم)… ما فقط می خواهیم داستان مان را تعریف کنیم مثل همه ی بازی سازان دیگر و به همین خاطر این شخص را انتخاب کردیم چون او خود در جریانات مورد نظر ما حضور داشته است، کسی که در عملیات های سیاه قرار داشته و می داند که اطلاعاتی که هیچ کس جز او از آن ها با خبر نیست چه قدر با ارزش است.”

نظرات()
 

آمار و اطلاعات

 امروز :

کل بازدید :

 بازدید امروز :

 بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 بازدید ماه قبل :

 تعداد کل پست ها :

 آخرین بازدید :

 آخرین بروز رسانی :

متفرقه

نظر سنجی